Voronja Galerii

Huupi "Plat Principal"


Voronja galeriiks muutub sel korral Maarja Marga stuudiokorter Tallinnas, kes esitlesime Tartu Kunstniku Huupi näitust "Plat Principal"

Maarja töötab Mhmh OÜ stuudios sisearhitektina. Tema projektide hulgas on mitmed kohviku, kontori ja restorani interjöörid. Samuti korraldab ta juba paar aastat Disainiööl koos Tõnis Vellamaga Disainoksjoni.

Huupi on Tartu kunstnik ja Jakobi galerii galerist, kes on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maali eriala ja Tartu Ülikooli maali magistrantuuri. Tema maaliseeriad lähtuvad isiklikest teemadest ning on oma maalilaadilt naiselikud ja realistlikud. Huupi omapärane värvikäsitlus on kohati pastoosne, kohati akvarellistlik, koos figuraalsete kompositsioonidega moodustab see uuendusliku ja värske terviku.
Tema viimane näitus „Plat Principal” Tartu Kunstimajas pälvis maineka Ado Vabbe preemia.

Näitust saab näha kolmel päeval:
13. juunil, kell 18–20
14. juunil, kell 16–20
15. juunil, kell 16–20

Voronja galerii koostööpartner Tallinna näituse korraldamisel on Galerist. Galerist on sümbol, mis koondab enda alla erinevad näitusepinnad ja inimesed, kes kureerivad kunstinäitusi ja korraldavad kultuurisündmusi. Slogan „Spreading the Art“ viitab Galeristi eesmärgile levitada kunsti ja tõsta sellealast teadlikkust. Kunstigeriljadest jääb maha kunstist ja kultuurist nakatatud ruum. Looming rullub laiali nii tänavatel, undeground klubides, galeriides kui ka riiklikes muuseumites. Kui kontseptsioon sobib, on iga koht õige.